Neden Clavister?

16 Mart 2011 Çarşamba

Clavister Ürünlerini Tercih Etmeniz için Nedenler !

KANITLANMIŞ VE GÜVENİLİR TEKNOLOJİ

Ağ güvenlik ürünü seçiminde en önemli unsurlardan birisi gerektiğinde ürün ve çözüm desteğini en yakın destek noktasından alabilmektir. Özellikle ihtiyaç olması durumunda, yani bir problem yaşanması durumunda hızlı bir şekilde destek hizmetinin alınabiliyor olması ağ güvenliğinin vazgeçilmez bir unsurudur. Clavister, 1997 yılından bu yana dünya genelinde ürün satışı ve desteği ile iş ortaklarına ve kullanıcılara hizmet vermektedir. 

Kurulu ve Çalışan Geniş Yapı - Clavister ürünleri dünya genelinde 150000 den fazla lokasyonda kurulu ve çalışır durumdadır. Bu kurulu lokasyonların büyük bir bölümünü Telekom ve Askeri omurgalar oluştururken, küçük ve orta ölçekli işletmelerde kurulu yapılar da önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Clavister, aynı zamanda çözüm portföyünde bulunan Virtual Security Gateway (Sanal Güvenlik Çözümleri) ile de 2000 den fazla Sanal Omurga üzerinde 100000 den fazla kullanıcıya hizmet vermektedir. Bu rakamlarda gösteriyorki, Clavister dünyadaki en büyük Sanal Omurga Güvenlik ürünleri kapasitesine sahiptir.

Olgunlaşmış Teknoloji - 1997 yılından bu yana kendi bünyemizde geliştirmiş olduğumuz bilgi birikimimizle, daha olgun, daha az hata oranına sahip, stabil bir teknolojiye sahibiz. Sürekli geliştirmekte olduğumuz teknolojimizle hem yeni güvenlik tehditlerine, hem de öngörülebilecek açıklara karşı hep güncel kalmaktayız. 

Kanıtlanmış Kalite - Clavister ürünleri, dünyaca bilinen büyük omurgalarda kullanılarak test edildiğinden kalitesi ve yeterlilikleri ile herkese hitap etmektedir. France Telecom/Orange, Rogers Wireless, Terremark, SAAB, French Navy ve daha bir çok büyük ve önemli ağlarda kullanılmakta olan Clavister çözümlerinin gelişimi de bu nedenle hem hızlı hem de kararlıdır. 

KOMPLE VE ESNEK ÇÖZÜMLER

Sektöre, bu sektörün bir çok oyuncusu gibi, sadece bir işletim sistemi güvenliği olarak değil komple ağ güvenliği yaklaşımı ile bakmaktayız. Biz, düşük seviye yönlendirme ve köprüleme protokollerinden başlayarak, yüksek seviye içerik güvenlik çözümlerine kadar etkili ve geniş yelpazede üretim yapıyoruz. Büyük operatörler, taşıyıcılar gibi kullanıcılardan gelen istekler doğrultusunda yönlendirilen üretim ve teknolojimiz sadece bize özgü farklar içermektedir. 

Özellikler - Clavister ürünleri üst düzey özelliklerle donatılmıştır. Basit bir subnet iin uygulanabilecekler : Servis Atak Koruması, Durumsal Paket İnceleme, Derin Paket İnceleme, Atak Koruması, Anti Virüs Taraması, İçerik Filtreleme, Trafik Yönetimi, VPN Tunel Yönetimi, Şifreleme ve Yetkilendirme Mekanizmaları, Cluster Özellikleri, Sanal ve Dinamik Yönlendirme.

İyi Ayarlanmış - Tüm özellikler, birbirleri ile çok iyi ayarlanmış ve uyumlu şekildedir. Ağınızı karmaşıklaştıracak durumlar oluşturmazlar. Ağınızın özel durumları için çok kolay çözümler bulabilirsiniz. Gerçekten özel durumlarınız diğer özelliklerle birlikte kullanıldığında herhangi bir kararsızlık oluşturmazlar.  

Değişim için Dizayn Edilmiş - Ürünlerimizi baştan aşağıya biz tasarlarız. Bizi kıstlayacak, engelleyecek hiç bir dış etken bulunmaz. Teknolojimizin sınırlarını müşteri ihtiyaçları belirler. Dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya hizmet veren çok büyük operatörler Clavister ürünleri kulanmaktadır. Bu nedenle kaç kullanıcı veya ne kadar büyük olduğunun bir önemi yoktur. Ürün ve teknolojimiz her yapıya uyum sağlar.

ESNEK LİSANSLAMA

Biz biliyoruz ki, ne herhangi bir network, ne de herhangi bir kullanıcı diğerine benzememektedir. Bu nedenle lisanslama modelimizi bu farklılıklara cevap verebilecek şekilde geliştirdik. Bunun yanında biliyoruz ki esnek olmak kadar herkesin anlayabileceği kadar basit bir lisanslama modeli olmalıdır. Bizim lisanslama modelimiz bu iki temel ilke üzerine kuruludur. 

Lisans Farklılıkları - Clavister farklı bir çok ön tanımlı lisansları kullanmaktadır. Bu lisanslar, farklı modelleri için farklı performanslar, farklı kapasiteler belirlemektedirler. Bu sayede ihtiyacınıza uygun model ve lisans seçimi mümkün olmaktadır.  

Büyümeye göre esneklik - Bugünden ihtiyacınız olmayan büyüklük ve kapasite için neden bugünden para ödeyesiniz? Fakat aldığınız ürünü, büyümeniz doğrultusunda değiştirmeden nasıl büyütebilirsiniz? İşte bu iki sorunun karşılığı da Clavister esnek lisanslama modelidir. Alacağınız ürünü bugünkü kapasiteniz doğrultusunda belirlersiniz, fakat büyümeniz gereği ürün kapasitesini Clavister xPansion Lisansları ile kolayca yükseltebilirsiniz. 

Özelleştirilebilir Lisanslama - Eğer bizim esnek lisanslama modelimiz de sizin ihtiyaçlarınıza uygun değilse, size özel lisanslama yapabiliriz. 

ÜSTÜN TEKNOLOJİ

Teknolojimizi hergün geliştirmekten gurur duymaktayız. Müşterilerimize sağlam, güvenilir ve kaliteli ürünler sunmamızdan memnun olacaklarının bilincindeyiz. Bu nedenle sektördeki bir çok rakibimizden daha fazla Ar-Ge yatırımı yapmaktayız. İşte bu nedenlerle Clavister ürünleri herhangi bir standart İşletim Sistemi üzerinde koşmamaktadır. Bu nedenle kendi işletim sistemimiz olan CorePlus teknolojisini kullanmaktayız.  

Yama Yönetimi - Bir çok farklı işletim sistemi üzerinde koşan güvenlik ürünlerInde, yamalar ağırlıklı olarak üzerinde koştukları işletim sistemi açıklarını kapatmak için yayınlanırlar. Yani bir çok ağ güvenliği ürünlerinde yayınlanan yamaların çok büyük bir bölümü yeni ağ güvenliği özellikleri getirmez. Clavister ürünlerinde ise CorePlus sadece bir image olarak alınıp yüklenir ve yönetilir. Güncellemeler ise sadece yeni özellikler eklendiğinde veya hatalar bulunduğunda yapılır. 

Görünmeyen Atak Yüzeyleri - Geleneksel ortak kullanılan işletim sistemleri çok geniş ve büyük bir atak alma kapasitesi ile karşı karşıyalardır. İşte bu nedenle üreticiler sürekli yeni yamalar ile bu ataklara karşı savunma yapmaya çalışırlar. Neredeyse hergün ortaya çıkabilen bu tip durumlar, işletim sistemleri ile doğrudan ilgilidir. Clavister CorePlus sadece Clavister tarafından geliştirildiğinden, güvenilir kalmaktadır. Hiç bir dış etki için açık değildir. Bu nedenle de atak yapacaklar için bir muamma oluştururlar. Günün sonunda, Clavister ağ güvenlik ürünleri, klasik işletim sistemleri üzerinde çalışan güvenlik çözümlerinden daha az tehdit ile karşılaşırlar, daha az bakım ve takip gerektirirler. Ölçek önemli değildir. 

BİRLEŞİK YÖNETİM

Hangi donanım ve yazılım çözümümüzü tercih ettiğinizin hiç bir önemi yoktur. Hangi sektörde ve hangi büyüklükte olduğunuz da önemli değildir. Her ölçekte yönetim ve dinamik değiştirilebilir yapı, üzerinde en çok durulması gereken yatırım unsurları başında gelir. Merkezi yönetim bir çok üretici için sorun olduğundan, farklı üreticiler vasıtası ile bu hizmetler sağlanmaya çalışılmaktadır.   

Merkezi Yönetime Sahip Ağ Güvenliği Çözümlerimiz - İlk ürünümüzü piyasaya sunduğumuz 1997 yılından bu yana geliştirmiş olduğumuz merkezi yönetim sistemimiz, her geçen gün daha ileri seviyeye ulaşmaktadır.

Yönetim bizim için bir köşetaşıdır - Clavister Security Gateway Serisi ve Virtual Security Gateway Serisi için geliştirilmiş olan InControl Yazılımı, esnek, kararlı, fonksiyonel bir yönetim aracıdır.

Alışılagelmişin dışında - Ağ güvenliği, yüksek eğitimli siyah gözlüklü ağ güvenlik uzmanlarının tekelinde değildir. Kullanıcılar da bu profilin içinde bulunmalıdırlar. Clavister InControl ile kolay ve herşeyi ile hakim olunan bir ağ yönetimini herkes yapabilir.